۱۳۹۶/۰۱/۲۶
معاون استاندار خراسان شمالی خبر داد؛

جذب ۶۰ میلیون تومان اعتبار به واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت:فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال که از سال گذشته تاکنون جزو اولویت های اصلی این استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی بوده همچنان نیز در دستور کار کارگروه اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ محمود دلپسند در برنامه گفتگوی ویژه خبری صداوسیمای خراسان شمالی اظهار داشت:سال گذشته در جهت حمایت از واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال بیش از 60 میلیون تومان اعتبار تزریق شده که امیدواریم در سالجاری بتوانیم به این روند سرعت بیشتری ببخشیم تا موضوع اقتصاد مقاومتی تحقق یابد.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه حمایت از تولید و ایجاد اشتغال از اولویت های اصلی مقام معظم رهبری در سالجاری است لذا در این راستا مهم ترین اقدامات بخش دولتی برای عملیاتی کردن این شعار را تشریح کنید، افزود:چندسالیست که مقام معظم رهبری به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای دارند که البته دولت نیز برنامه هایی را در قالب ستاد اقتصاد مقاومتی را در حال پیگیری دارد.
دلپسند در ادامه بیان کرد:در سال گذشته پیگیری موضوع اقتصاد مقاومتی با ایجاد زیرساخت ها، تشکیلات و ساز و کارهای اجرایی، هدفگذاری و شناسایی پروژه ها در دستور کار قرار گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه در بحث های اقتصاد مقاومتی هم دولت و هم مردم نقش اساسی و محوری دارند، خاطرنشان کرد:نقش دولت در فراهم آوردن زیرساخت های لازم به لحاظ ایجاد بسترهای قانونی، حمایتی، تسهیلگری، تامین منابع مالی ، رفع مشکلات اداری و اولویت بندی بخش های اقتصاد مقاومتی است.
دلپسند در ادامه سخنان خود  با تاکید بر اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی بدون حضور مردم امکانپذیر نیست، تصریح کرد:دولت تنها نقش تسهیلگری را دارد لذا مردم متناسب با ظرفیت و توانمندی های خود باید وارد کار شوند و این در حالیست که باید مجهز به دانش فنی، اطلاعات به روز و تولید کالاهای باکیفیت نیز باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی  نیز در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چگونه می توان سرمایه های جذب شده را تبدیل به رونق و اشتغال کرد، افزود:در مقوله سرمایه گذاری با جذب اعتبارات دولتی در زیر ساخت ها،سرمایه گذاری داخلی، سرمایه گذاری خارجی و همچنین کاهش نرخ بهره های بانکی می توان به رونق و ایجاد اشتغال دست یافت.
محمود دلپسند خاطرنشان کرد: در بخش سرمایه گذاری خارجی از مجموع 11/3میلیارد دلار مجوز سرمایه گذاری صادر شده، سهم خراسان شمالی 30 درصد است که امیدواریم به زودی عملیاتی شود.
وی همچنین در تشریح فعالیت های دولت در بخش اقتصاد مقاومتی نیز اظهار داشت:توجه به تولید تاثیر مستقیمی در ایجاد اشتغال خواهد داشت لذا برای عملیاتی کردن این موضوع اولویت های دستگاه های اجرایی برای سالجاری، حمایت از واحدهای نیمه فعال است و در وهله بعدی حمایت از پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی بالا می باشد.
دلپسند در پایان تاکید کرد که باید موضوع تولید و اشتغال به فرهنگ عمومی برای آحاد جامعه تبدیل شود.

 منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
تعداد بازدیدها : ۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده