۱۳۹۶/۰۱/۲۰
معاون استاندار خراسان شمالی؛

استفاده از کالاهای ایرانی باید در سطح جامعه نهادینه شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت:استفاده از کالاهای ایرانی در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی باید در قالب فرهنگ سازی در سطح جامعه نهادینه شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛محمود دلپسند در نخستین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان درسال 96 اظهار داشت:برای حمایت از تولیدات داخلی در وهله نخست باید مردم به طور تمام قد به عرصه تولید ورود پیدا کنند و تمام توانمندی ها، فرصت ها و دانش خود را به کارگیری نمایند.
وی با تاکید بر اینکه خود تولید به تنهایی مشکلی را حل نخواهد کرد، افزود:تولیدکنندگان ما باید بتوانند بازار فروش خود را بر پایه نیازهای جامعه و ارایه محصولات با کیفیت تضمین نمایند تا از این طریق وارد عرصه رقابت جهانی شوند.
دلپسند در ادامه خاطرنشان کرد:فراهم شدن زیر ساخت های لازم تولید، حمایت های بیشتر، توجه مردم به استفاده از کالاهای ایرانی می تواند استقبال بیشتر مردم از تولیدات داخلی را رقم بزند.
وی در ادامه تصریح کرد: همچنین در گام های بعدی حمایت از تولید کنندگان داخلی، باید از ورود کالاهای قاچاق نیز جلوگیری بعمل آید هر چند که در این استان کالای قاچاق سازماندهی شده نداریم.
دلپسند بیان کرد:امیدواریم در سالجاری شاهد کاهش چشمگیر نرخ های بانکی و رونق تولید در فعالیت های اقتصادی باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت:واحدهای تولیدی نیز باید اهدافی همچون توانمندی، استفاده از نیروی انسانی ماهر،ارایه آموزش های لازم، برخورد صادقانه با مردم، مصرف کنندگان و دستگاه های اجرایی، به روز کردن تکنولوژی های خود و بدست آوردن بازار مصرف داخلی و خارجی را دنبال کنند.
محمود دلپسند تصریح کرد:برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری و رییس جمهور باید فعالیت های بیشتری در واحدهای تولیدی صورت گیرد تا بتوان با ریسک پذیری مناسب در جهت اهداف تعیین شده به ویژه حمایت از تولیدات بیشتر موفقیت های چشمگیری را رقم زد.
وی با تاکید بر این موضوع که باید تمام مصوبات این کارگروه اجرایی شود، افزود:بالاترین رکن اجرایی تصمیم گیری در باب واحدهای تولیدی همین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است لذا بانک ها باید تمامی این مصوبات را اجرایی کنند.
دلپسند با اشاره به گلایه واحدهای تولیدی از بانک ها و تاکید بر الزام رعایت مصوبات از سوی بانک ها نیز گفت: نقدهایی در بحث مجموعه عملکرد بانک ها وجود دارد اما در کنار این موارد اقدامات خوبی هم صورت گرفته ولی با تمام این تفاسیر نباید کل فعالیت های بانک ها را زیر سوال برد.
وی مهم ترین اولویت کاری این کارگروه در سالجاری را رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد یا نیمه فعال عنوان و اظهار امیدواری کرد که می توان قدمهای مثبتی را برای رونق فعالیت های اقتصادی در این استان برداشت.
گفتنی است در این کارگروه مشکلات چندین واحد تولیدی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات و دستورات لازم جهت عملیاتی کردن و حمایت از این واحدها به بانک ملی ابلاغ شد.


منبع : معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده