۱۳۹۵/۱۲/۱۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

مزایای طرح بخشودگی سود و جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی برای مردم تشریح شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: مزایای طرح جدید دولت در بخشودگی سود و جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی زیر یک میلیارد ریال باید برای مشمولان طرح تشریح شود تا مردم از فرصت خوب فراهم شده به همت دولت استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند با بیان این مطلب در کمیسیون هماهنگی بانک های استان با اشاره به بخشنامه اخیر بانک مرکزی خطاب به بانک های عامل تصریح کرد: بانک ها باید از همه ابزارهای اطلاع رسانی برای فراخوان مشمولان طرح بهره بگیرند و متناسب با فراوانی متقاضیان، اولویت ها را تعیین کنند.
بانک مرکزی ج.ا. ایران به تازگی با ارسال بخشنامه ای خطاب به بانک های عامل، طرح بخشودگی سود و جرایم تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال منوط به بازپرداخت اصل آن از سوی وام گیرندگان را ابلاغ کرده است. در این طرح، دولت تا سقف صد هزار میلیارد ریال، پرداخت سود وام های معوق افراد حقیقی و حقوقی را با شرایطی متعهد شده است و این قبیل افراد می توانند با مراجعه به شعب بانک ها و پرداخت اصل وام دریافتی خود، از بخشش جریمه و سود متعلقه بهره مند شوند. اولویت تسهیلات مشمول این طرح نیز با وام های اعطا شده در حوادث قهری طبیعی نظیر تسهیلات پرداختی به آسیب دیدگان از سیل، زلزله و خشکسالی، تسهیلات مسکن روستایی و بخش کشاورزی، با اولویت مناطق روستایی و محروم است.
این گزارش حاکیست، در این نشست که با حضور دکتر قربانی نماینده 5 شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن ارائه گزارش مدیران بانک ها و مدیرکل بنیاد مسکن، پیشنهادهای اعضا برای حل مشکلات آیین نامه های اجرایی و بهره مندی حداکثری مشمولان این طرح از مزایای آن بررسی و مقرر شد با جمع بندی مسائل، برای برطرف شدن موانع اجرای بهینه طرح از طریق معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اقدامات لازم انجام شود./


منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۹۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده