۱۳۹۵/۱۱/۱۰

در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مشکلات ۱۲ واحدتولیدی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری در این جلسه که در محل بانک ملت برگزار شد، مسائل مربوط به ۱۲ طرح تولیدی در زمینه های کشاورزی و صنعت بررسی شد.

محمود دلپسند عمده مشکلات این واحدها را دربخش ارائه وثیقه به بانکها برشمرد و افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی به بانکها در راستای تسهیل و رفع موانع تولید؛ بانکها موظف هستند زمینها و املاک و خانه های روستایی دارای سند مشاع را در ارتباط با طرح های کشاورزی مورد ارزیابی قراردهند و بعنوان وثیقه بپذیرند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری خراسان شمالی در ادامه گفت : برخی از موارد بررسی شده دراین جلسه مشکل ارائه تضامین لازم را داشتند که مقرر شد برای تسهیلات کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان بانکها در دریافت تضامین لازم بصورت چک و سفته یا ضامن کارمند و بازاری مساعدت لازم را انجام بدهند.
وی درخصوص واحدهایی که مشکل پرداخت مالیات تکلیفی و جرائم مربوطه را دارند گفت : درحال حاضر این واحدها میتوانند از قانون موضوع پرداخت بخشی از بدهی مالیاتی و تقسیط باقیمانده آن استفاده کنند.
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع از تشکیل کمیته نظارت درسازمانهای جهادکشاورزی و صنعت و معدن برای پی گیری و اطمینان بخشی از به نتیجه رسیدن مصوبات و پی گیری های کارگروه رفع موانع تولید خبرداد و افزود : امیدواریم با حمایتهای انجام شده و تزریق منابع مالی تولید دراستان به رونق مورد انتظار برسد و شاهد شکوفایی دراین بخش باشیم
 
 


منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۷۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده