۱۳۹۵/۱۱/۰۵
معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری خراسان شمالی:

معاملات دولتی با سامانه ستاد شفاف و به صرفه شده است

با راه اندازی سامانه تدارکات الکترونیک دولت موسوم به ستاد ، معاملات دولتی روند شفاف و به صرفه تری پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی با بیان این مطلب در نشست آموزشی-توجیهی سامانه  ستاد  گفت: تمام نقدهایی که به حوزه معاملات دولت وارد می شود، در قالب این سامانه پیش بینی شده تا ضمن برقراری شفافیت در خرید خدمات و کالا و برگزاری مناقصات و مزایده ها، امکان تأمین کالا و خدمات استاندارد و با کیفیت همراه با صرفه جویی و مدیریت زمان برای دستگاه های دولتی فراهم شود.
«محمود دلپسند» با افزودن این که ایجاد رقابت سازنده و حمایت از تولیدکنندگان داخلی از دیگر مزایای راه اندازی این سامانه است، ادامه داد: از همه ارائه دهندگان کالا و خدمات در استان می خواهیم که مشخصات خود را در این سامانه ثبت کنند تا تقاضاهای دستگاه های اجرایی استان از این طریق تأمین شود.
وی حمایت از کسبه و تولیدکنندگان بومی را از دغدغه های مسئولان استان دانست و افزود: دستگاه های اجرایی هم باید دقت کنند که تعریف تقاضاهای آن ها در سامانه، به برندهای خاصی محدود نشود تا زمینه ایجاد رقابت سالم در بازار فراهم شود.
سامانه تدارکات الکترونیک دولتی (ستاد) از سال 90 وارد مرحله اجرایی شده و تاکنون 11هزار و 800 تأمین کننده کالا و خدمات داخلی در این سامانه اطلاعات خود را ثبت کرده اند تا طرف معامله دستگاه های دولتی قرار گیرند. در خراسان شمالی نیز 55 دستگاه اجرایی و حدود 300 تأمین کننده کالا و خدمات در این سامانه عضویت دارند.


منبع : معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۷۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده