توانمند سازی نیروی انسانی نقش مهمی در تحقق اهداف یک سازمان دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی؛
توانمند سازی نیروی انسانی نقش مهمی در تحقق اهداف یک سازمان دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت:توانمند سازی و آموزش نیروهای انسانی نقش مهمی در تحقق اهداف یک سازمان دارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ محمود دلپسند در همایش مهارت افزایی ناظرین جدید الاستخدام و پردیس کانون ارزیابی و توسعه مدیران آینده استان اظهار داشت:سرمایه انسانی به طور عام اصلی ترین فاکتور تشکیل یک سازمان و مدیران به طور خاص بعنوان اثرگذارترین سرمایه انسانی می توانند نقش بسزایی را در تحقق اهداف یک سازمان ایفا کنند.
وی با تاکید بر اینکه نیروی انسانی باید به طور مستمر مورد آموزش و مهارت قرار بگیرند، ادامه داد:آموزش و مهارت های نیروی انسانی باید در حوزه هایی همچون تعاملات، ارتباطات، همکاری ها، نظامات اداری و... باشد و البته فراگیری مهارت های تخصصی در یک حوزه هم ضروری است.
دلپسند تصریح کرد:موضوع تحول در بخش کشاورزی باید از مسیر کارشناسان و مروجین بخش کشاورزی تحقق یابد چون توانمند سازی مخاطبان نقش موثری در افزایش بهره وری خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد:علاوه بر کارشناسان باید مدیران نیز برنامه های مهارت آموزی را به مخاطبان خود تزریق کرده و در این میان سازمانی موفق است که ترکیب نیروی انسانی و هرم سنی آن همیشه مورد توجه قرار گیرد و درصدد تربیت مدیران بیشتری باشند.
دلپسند اشاره ای به برنامه کشوری تربیت مدیر داشت و افزود:برنامه تربیت مدیر برای بخش دولتی حائز اهمیت است بنابراین مدیران باید در تمامی بخش ها توانمند باشند چون مورد ارزیابی قرار میگیرند ضمن اینکه شناسایی افراد مستعد و مدیر نیز در دستور کار ما قرار دارد.
وی در ادامه تاکید کرد:در موضوع تربیت مدیر باید دنبال شناسایی مدیر، ارزیابی توانمندی های فعلی وی ، ارتقای این توانمندی ها و به کارگیری حائز اهمیت است تا بدین طریق سرمایه های موجود در حالت راکد باقی نماند.
دلپسند بیان کرد:امیدواریم تمام وزارت خانه ها و دستگاه های اجرایی در مسیر شایسته سالاری و توانمند سازی مدیران قدم بردارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز در این همایش از افتتاح پردیس کانون ارزیابی و توسعه مدیران در سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خبر داد. عبداله یوسفی با بیان این خبر گفت: این طرح در راستای هرم مدیریتی و اجرای بخشنامه شورای عالی اداری که دستگاه های اجرایی را موظف کرده از ابتدای سال 1397 در انتخاب و انتصاب مدیران از افراد دارای گواهی شایستگی احراز سمت های مدیریتی استفاده کنند، اجرائی می شود.
یوسفی اظهارداشت: این طرح شامل دو پروژه ملی توانمندسازی مدیران کنونی و پروژه ملی تربیت مدیران آینده است.
وی درخصوص اهداف پروژه ملی تربیت مدیران آینده سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت:این طرح به منظور ترویج و استقرار فرهنگ شایسته سالاری، ایجاد بستر مناسب برای تقویت انگیزه در کارشناسان، شناسایی نیازهای آموزشی و سرمایه گذاری هدفمند برای توسعه و توانمندسازی کارشناسان مستعد و برخورداری از خزانه مدیران توانمند برای تصدی پست های مدیریتی و شناسایی نیازهای آموزشی فردی مدیران اجرا می شود.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
منبع معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
تعداد بازدید : ۲۱۷

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی